تبلیغات
/**/ پوکه |پوکه معدنی |پوکه قروه |2100012_0918 - پومیس

پومیس


پومیس

پومیس: این نمونه بافت پوسیدگی پشم پومیس را نشان می دهد. این یک وزن مخصوص کمتر از یک است و در آب شناور است. این حدود پنج سانتیمتر است.

پومیس در انگشت یک جریان پریکلاستیکی

پومیس در کوه سنت هلن: جریان پیروکلاستیک گاهی اوقات حاوی قطعات بزرگ پمسیس است. این عکس یک دانشمند USGS را نشان می دهد که بلوک های پمیک را در انگشت یک جریان پریکلاستیکی در Mount St Helens بررسی می کند. تصویر توسط تری لیلی، آزمایشگاه سندیا.

Pumice چیست؟

پمیک سنگ های آذرین رنگی بسیار رنگی است که در طول فوران های آتشفشانی انفجاری شکل می گیرد . به عنوان aggregate در بتن سبک وزن، به عنوان aggregate landscaping، و به عنوان ساینده در انواع محصولات صنعتی و مصرفی استفاده می شود. بسیاری از نمونه ها تخلخل به اندازه کافی بالا هستند که می توانند در آب شناور شوند تا اینکه آنها به آرامی آب گرفتگی شوند.

معدن پومیس

معدن پومیس: عکس از ذخایر پماری طبقه ای تولید شده توسط جریانهای پریکلاستیکی در کوه سنت هلن، واشنگتن. تصویر USGS توسط L. Topinka.

کیت راک

راک و مینرال کیت: دریافت سنگ، معدن و یا کیت فسیلی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد زمین. بهترین روش برای یادگیری در مورد سنگ ها، داشتن نمونه هایی برای آزمایش و آزمایش است.

فرم پومیس چیست؟

فضاهای خالی (شناخته شده به عنوان vesicles) در pumice نشانه ای از چگونگی آن شکل می گیرد. حباب های حسی در حقیقت حباب های گاز هستند که در خلال سرعتی از ماگما کف انفجاری با گاز غوطه ور شده اند. ماده به سرعت خنک می شود که اتم ها در ذوب نمی توانند خود را به یک ساختار بلوری تبدیل کنند. بنابراین، پمیس، یك فلاسك آتشفشانی آمورف شناخته شده به عنوان " معدنی " است.

بعضی از ماگما ها حاوی چند درصد گاز محلول در وزن هستند در حالی که تحت فشار هستند. برای یک لحظه توقف کنید و در مورد آن فکر کنید.گاز در سطح زمین بسیار کمی وزن می کند، اما این ماگما تحت فشار می تواند حاوی چند درصد وزنی باشد که در محلول نگهداری می شود.

این مشابه مقدار زیادی دی اکسید کربن حل شده در یک بطری مهر و موم شده از نوشابه های گازدار مانند آبجو یا نوشابه است. اگر ظرف را لرزید، بلافاصله بطری را باز کنید، فشار ناگهانی اجازه می دهد که گاز از راه حل بیرون بیاید و نوشیدنی از ظروف در ظروف پودری ظاهر می شود.

یک بدن رو به افزایش از ماگما، سوپرشارژ با گاز محلول تحت فشار، رفتار مشابهی دارد. همانطور که ماگما از سطح زمین شکسته می شود، افت ناگهانی فشار باعث می شود که گاز از راه حل خارج شود. این چیزی است که عجله ی عظیم گاز فشار بالا را از دریچه ایجاد می کند.

این عجله از گاز از آستانه، ماگما را از بین می برد و آن را به عنوان یک ذوب ریخته می شود. فوم به سرعت در حال خشک شدن است زیرا آن را از طریق هوا پرواز می کند و به عنوان قطعات پمسی به زمین می افتد.بزرگترین فوران های آتشفشانی می تواند بسیاری از کیلومتر مکعب مواد را حذف کند. این ماده می تواند از اندازه ذرات گرد و غبار کوچک تا بلوک های بزرگ پمیک اندازه خانه متفاوت باشد.

فوران های بزرگی می تواند چشم انداز اطراف آتشفشان را با بیش از 100 متر از پومیس پوشش داده و گرد و غبار و خاکستر را به جو زمین پرتاب کند.

بخش های زیر نقل قول از گزارشات زمین شناسی ایالات متحده است که توصیف تولید پمسیس در دو فوران عمده است.

فوران پیناتوبو

فوران پیناتوبو: فوران انفجاری Mount Pinatubo در فیلیپین در 12 ژوئن 1991، بیش از پنج کیلووات مکعب مواد را تخلیه کرد و به عنوان یک فوران VEI در شاخص انفجار آتشفشانی انجام شد. بیشتر این مواد پماد لاولینی (تصویر زیر را ببینید) که چشم انداز اطراف آتشفشان را پوشانده است. تصویر USGS

پینه آب پیناتوبو

پیناتوبو پمیکس : قطعات پومیس داسیتی توسط Mount Pinatubo، فیلیپین، طی یک فوران عظیم در 15 ژوئن 1991 فوران کردند. عکس توسط WE Scott، تصویر USGS.

گاز و پومیس در فوران پیناتوبو

دومین فوران شدید آتشفشانی قرن بیستم در سال 1991 در کوه پینیتوبو بود. شرح زیر توضیح می دهد که چگونه حجم عظیمی از گاز حل شده باعث انفجار شد و چگونه یک مایل مکعب خاکستر و پماس لیدیلی از این آتشفشان کشیده شد.

"از 7 تا 12 ژوئن، اولین ماگما به سطح کوه پینیتوبو رسید. از آنجا که اکثر گاز موجود در آن را در مسیر به سطح از دست داده بود، ماگما به شکل گنبد گدازه شکل گرفت اما منجر به انفجار اما در روز 12 ژوئن، میلیون ها مگابایت مکعب گاز مگا به سطح رسیدند و در اولین فوران دیدنی آتشفشان انفجار یافتند. 

هنگامی که حتی ماگما با بارگذاری بیشتر گاز به سطح Pinatubo در روز 15 ژوئن رسید، آتشفشان منفجر شد. فوران هایی که بیش از 1 مایل مکعب از مواد را از بین برده اند. [...] پتو خاکستر آتشفشانی و پماس لاولیکی، حومه شهر را پوشانده است. 

چاله های بزرگی از خاکستر داغ، گاز و پمری در حال سقوط به سمت پایین کوه Pinatubo، پر از دره های یک بار عمیق با رسوبات آتشفشانی جدید تا آنجا که 660 فوت ضخامت دارد. فوران ماگما و سنگ را از زیر آتشفشان حذف کردیم که صعود به بالای نیمکره افسانه ی آتشفشانی بزرگ 1.6 مایل از سطح زمین شکل گرفت. »[1]
منظره ماهواره ای پمسیس

قایق پومیس: یک "قایق" از پومیس سبک وزن شناور در سطح اقیانوس آرام جنوبی پس از فوران در جزایر تونگا. تصویر ناسا

فوران کوه مازامای (دریاچه خلیج)

"فوران ناگهانی کوه مازام 7،700 سال پیش از یک دریچه خالی در سمت شمال شرقی آتشفشان به عنوان یک ستون قوی از پشم و خاکستر که به حدود 30 مایل بالا رسیده بود شروع کرد. باد در خاک اکثر شمال غربی اقیانوس آرام و بخش هایی از آن در جنوب این کشور، ماگما بسیار فوران کرد که این آتشفشان شروع به فروپاشی کرد، در حالی که سرانجام سقوط کرد، ترکهای دایره ای در اطراف اوج افتادند. بیشتر ماگما از طریق این ترک ها فوران کرد تا دامنه هایی را به عنوان جریان های پراکلاستیکی از بین ببرد. دره های اطراف کوه مازاما با حدود 300 پا از پومیس و خاکستر پر شده است. با افزایش فرسایش بیشتر ماگما، سقوط تا زمانی که گرد و غبار حل و فصل شد، افسردگی آتشفشانی را نشان می دهد، به نام کلدرا، 5 مایل قطر و یک مایل به عمق. " [2]
سطح دریا پمیکس

قایق پومیس: نمایش قایق پامیس از قایق. امواج را می توان در زیر پموس حرکت داد.سالنها می توانند برای سالها شناور شوند تا اینکه تمام پماس ها غرق و غرق شوند یا از طریق امواج و باد تخریب شوند. تصویر USGS

ترکیب پومیس

اکثر پمسیس از ماگما ها که بسیار گاز گرفته شده اند و ترکیبات چربی دارند . به ندرت، پمیک می تواند از ماگماها با گاز با ترکیب ترکیببازالتی یا آندزیتی فوران کند .

پانتئون

پانتئون: بعضی از بتن های مورد استفاده برای ساخت پانتئون توسط رومی ها در سال 126 میلادی، مواد سبک وزن ساخته شده با پمس بود. عکاسی از روبرتا درگن، که تحت مجوز Creative Commons استفاده می شود .

پماس دارای گرانروی بسیار پایین است

حوضچه های فراوان در پشم و دیواره های نازک بین آنها به سنگ بسیار گران خاصی می رسند. به طور معمول دارای وزن مخصوص کمتر از یک است، که توانایی سنگ را برای شناور شدن بر روی آب دارد.

مقادیر زیادی پمری که بعضی از جزایر و فوران های زیردری تولید می شود، بر روی سطح شناور می شوند و در اثر باد بوجود می آیند. پمیک می تواند برای دوره های طولانی مدت - گاهی سال ها - قبل از آن که غرق شود و غرق شود، شناور است. توده های زیادی از پومیس شناور به عنوان "پمیز پهلو" شناخته می شود. آنها به اندازه کافی بزرگ هستند که توسط ماهواره ها ردیابی می شوند و برای کشتی هایی که از طریق آنها پرواز می کنند خطرناک هستند (تصاویر را ببینید). [3] [4]

محصولات پومیس

محصولات پمسیس: انواع محصولات بهداشتی و زیبایی که حاوی پمسیس هستند. آنها عبارتند از معروف "صابون گدازه" که دستهای کثیف را با قطعات کوچک پودر ساینده پاک می کند، یک کرم پا اسکراب است که به عنوان یک لایه ای برای صاف "پای صندل"، دو سنگ پامیک و یک اسفنج با سمباده پماس تعبیه شده است.


استفاده از پومیس

بزرگترین استفاده از پمسیس در ایالات متحده تولید بلوک های سبک وزن و سایر محصولات بتنی سبک است. هنگامی که این بتن مخلوط می شود، حوضچه ها تا حدی با هوا پر می شوند. این وزن بلوک را کاهش می دهد.بلوک های سبک تر می توانند نیازهای سازه فولادی یک ساختمان را کاهش داده و یا نیازهای پایه را کاهش دهند. هوا به دام افتاده نیز بلوک ها مقدار عایق بندی بیشتری را می دهد.

دومین استفاده رایج از پمیک در محوطه سازی و باغبانی است. پمیس به عنوان پوشش زمینی تزئینی در محوطه سازی و گیاهان استفاده می شود. این به عنوان سنگ زهکشی و تهویه خاک در کاشت استفاده می شود.پومیس و اسکوریا همچنین سنگ های محبوب برای استفاده به عنوان زیر ساخت در باغبانی هیدروپونیک هستند.

پومیس دارای بسیاری از کاربردهای دیگر است. این رقم به تنهایی کمتر از چند درصد مصرف در ایالات متحده است، اما این محصولاتی هستند که بیشتر مردم فکر می کنند وقتی کلمه "pumice" را می شنوند.

بسیاری از مردم سنگ ریزه pumice کوچک را در جیب های جدید "شلوار جین سنگی شسته" پیدا کرده اند و تقریبا همه افراد مشهور "صابون گدازه" را دیده اند که از پشم به عنوان ساینده استفاده می کنند. در زیر ما این و برخی از استفاده های جزئی دیگر از pumice (بدون نظم خاص) را لیست می کنیم. [5]

 • ساینده در تهویه "سنگ شسته" جین
 • یک ساینده در نوار و صابون مایع مانند "صابون گدازه"
 • یک ساینده در پاک کن مداد
 • یک ساینده در محصولات پوستی پوست
 • یک ساینده خوب برای پرداخت استفاده می شود
 • مواد کششی در جاده های تحت پوشش برف
 • تقویت کننده کشش در لاستیک تایر
 • جذب در بستر گربه
 • یک رسانه فیلتر خوب ریز
 • یک پرکننده سبک وزن برای سفال سفال
اطلاعات پومیس
[1] فاجعه بارگیری 1991 کوه پیناتوبو، فیلیپین : کریس نیوهل، جیمز وات هندی II و پیتر هام استافر؛ ناوگان دریایی آمریکا 113-97، 1997 منتشر شده است. 

[2] Mount Mazama and Crater Lake: رشد و نابودی آتشفشان آبشار : اد Klimasauskas، چارلز بیکن و جیم الکساندر؛ تصویربرداری از اطلاعات زمین شناسی ایالات متحده در تاریخ 092-02، 2002 منتشر شده است. 

[3] جزیره جدید و پارک پومیس در تونگ : تصویری از مشاهیر زمین از ناسا، 16 نوامبر 2006. 

[4] اثرات دریایی تخریب های آتشفشانی : راهنمای برای محتاطانه Mariner، سرویس هواشناسی ملی، مرکز پیش بینی اقیانوس آرام، NOAA، وب سایت آخرین دسترسی ژوئن 2016 بود. 

[5]Pumice و Pumicite : Robert D. Crangle Jr.، 2011 Minerals سالنامه، Survey of Geological Survey، August 2012. 

تولید پم و پومیکیت

پمیک در دو شکل تولید می شود: پمیک سنگ و پومسیت. "Pumicite" نامی است که به pumice بسیار مرغی داده می شود (کمتر از 4 میلی متر در قطر تا اندازه های زیر میلی لیتر). کلمه را می توان مترادف با "خاکستر آتشفشانی" استفاده کرد. این از ذخایر خاکستر آتشفشانی استخراج می شود، یا می توان آن را با خرد کردن پومیس سنگ تولید کرد.

در سال 2011 در ایالات متحده حدود 500 هزار تن پمیک و پمیکیت استخراج شد. ارزش کل این پمیز حدود 11،200،000 دلار بود یا به طور متوسط ​​حدود 23 دلار در هر تن در معدن. کشورهای تولید کننده، به منظور کاهش تولید:

 • اورگان
 • نوادا
 • آیداهو
 • آریزونا
 • کالیفرنیا
 • نیومکزیکو
 • کانزاس
پتیس رتیکولیت

رتیکولیت پومیس: رتیکولیت یک پومر بازالت است که در آن تمام حبابها پشت سر گذاشته شده و یک ساختار لانه زنبوری را ترک کرده اند. عکس توسط جی.دی. گرگیز، تصویر USGS.

واردات پومیس و جایگزین

تمام تولید پمسیس در ایالات متحده در غرب رودخانه می سی سی پی رخ می دهد. در سال 2011، بیشتر پمسیس برای مصرف در شرق ایالات متحده از یونان وارد شده بود.

در شرق ایالات متحده، انبساط گسترش یافته توسط حرارت دادن انواع خاصی از شیل تحت شرایط کنترل شده، به عنوان جایگزینی برای پمسیس 


پوکه |پوکه معدنی |پوکه قروه |2100012_0918

تحویل مرغوبترین و بهترین پوکه معدنی قروه در محل کار شما.